O Gastrofeste

Pomocou gastrofestivalu v Komoči sme sa snažili vytvoriť také podujatie, kde návštevík získa viac, ako len bežné hudobné programy. Snažili sme sa o to, aby sme do uponáhľaných, materialistických a hodnotné priateľstvá čoraz viac do pozadia utláčajúcich dní každodenného života vrátili naspäť radosť z priateľských rozhovorov, z veľkých stretnutí a z bezstarostnej zábavy. Domnievame sa, že všetky tieto hodnoty môžu byť spojené s kotlíkovaním, ochutnávkou a výdatným hodovaním.

S hrdosťou môžeme vyhlásiť, že naše podujatie je v krajine jedinečné a stáva sa stále populárnejším aj v okolitých štátoch. Vďaka vynikajúcej účasti a uznaniu sme získali zápis v Knihe slovenských rekordov, kde sme trikrát po sebe dosiahli titul najväčšieho slovenského Gastrofestivalu. Minulý rok sa akcie zúčastnilo 234 tímov, medzi ktorými sa nachádzali družstvá z Maďarska, Nemecka, Rumunska, Česka ako aj tímy zo Srbska.

Popri pripravovaných kulinárskych špecialitách našim cieľom je aj naladenie dobrej atmosféry, preto kladieme veľký dôraz na hodnotenie kreativity družstiev, dekorácie miest varenia a samozrejme aj dobrej nálady!

Cieľom nášho festivalu je uspokojiť potreby nielen kuchárskych tímov a priateľských zoskupení, ale aj potreby tých, ktorí na festival prichádzajú ako návštevníci alebo ochutnávači. Za týmto účelom ponúkame hudobné vystúpenia realizujúce sa na viacerých javiskách, remeselné a rodinné programy pre malých aj veľkých, ako i tanečný dom so živou hudbou a prezentácie regionálnych ponúk z oblasti jedla a nápojov.

Od roku 2017 sa gastronomický festival rozšíril o nové miesto, o zónu Chute regiónov. Táto oblasť festivalu sa podujala zabezpečiť leví podiel z prezentácií, z uchovávania a z odovzdávania tradícií. Jej účelom je prezentovať rozmanitosť mikroregiónov, ich regionálne gastronomické charakteristiky, či lokálne ľudové zvyky a činnosti smerujúce k uchovávaniu ľudových tradícií.

OÁZA International Gastrofestival je plný gastronomických a kultúrnych pôžitkov, s výbornou atmosférou a ponúka zmysluplnú zábavu pre všetkých návštevníkov!

Prajeme Vám dobrú chuť, príjemnú zábavu a dni plné zážitkov!